"Мали запровадити ще рік тому". Іґа Швьонтек - про усунення росіян від міжнародних тенісних змагань

16.04.2023 12:44
Перша ракетка світу Іґа Швьонтек вважає, що тенісні організації мали відсторонити російських та білоруських спортсменів ще на початку повномасштабного вторгнення до України

Про це полька розповіла BBC.

Жіноча й чоловіча тенісні асоціації впродовж повномасштабної війни дозволяють тенісистам з рф та білорусі змагатися на своїх турнірах на умовах нейтралітету. Збірні обох країн також було відсторонено від головних командних змагань — Кубка Біллі Джин Кінг (жінки) й Кубка Девіса (чоловіки).

Від початку повномасштабного вторгнення повністю усунути росіян та білорусів наважилися лише організатори літніх турнірів у Великій Британії, включно з Вімблдоном. Та через санкції з боку керівних організацій вже цього року вони були змушені відмовитися від бану, що не знайшов належної підтримки у світі тенісу.

Швьонтек, що раніше вже закликала до збільшення підтримки українок у турі WTA та кращого лідерства з боку Асоціації, не має чіткої позиції з приводу поточного становища гравців з росії та білорусі.

Полька вважає доречним повний бан росіян та білорусів на початку вторгнення, що другий рік триває в Україні. Натомість усувати атлетів двох країн зараз тенісистка вважає "нечесним".

"Я чула, що після Другої світової війни німецьким тенісистами, а також японським та італійським, не дозволяли грати. Мені видається, що крок на кшталт цього показав би російській владі, що, можливо, [вторгнення] того не варте", — пояснила Іґа.

"Я знаю, що це незначна річ — ми всього лише спортсмени, маленька частинка світу. Але мені здається, що спорт є доволі важливим, його завжди використовують у пропаганді".

"Це обговорювалося на початку [вторгнення]. Теніс вирішив не йти цим шляхом. Але зараз було б доволі нечесно вчиняти так з російськими та білоруськими гравцями, тому що це рішення мали ухвалити ще рік тому".

"Теніс від початку [війни] міг краще показати всім, що тенісисти виступають проти війни. Вони могли краще окреслити позицію та висловити свої погляди, допомогти нам краще давати раду в роздягальнях, тому що атмосфера там доволі напружена".

"Це не провина тенісистів, що в них російські або білоруські паспорти. Але, з іншого боку, ми всі маємо певний вплив, і все, що може сприяти припиненню російської агресії, — ми маємо рухатися цим шляхом у рішеннях, які ухвалюють федерації".

"Легко це казати, але коли ти зустрічаєшся з людьми, все трохи інакше. Я тиснула руки, наприклад, з Дарьєю Касаткіною — вона відкрито казала, що виступає проти війни на її початку та мріє про її закінчення. Я дуже поважаю це. Це сміливе рішення для російських спортсменів — робити такі заяви, тому що їхня ситуація достатньо складна й інколи їм буває складно голосно висловлюватися про це".

Теніс під час повномасштабного вторгнення: що відомо

  • Іґа Швьонтек від початку повномасштабної війни виступає на турнірах зі стрічкою в прапорах України, підтримує країну в промовах та бере участь у благодійних заходах.
  • Українка Леся Цуренко в березні відмовилася грати з білорускою Аріною Сабалєнкою на турнірі в Індіан-Веллсі, пояснивши це панічною атакою. У відповідь на резонанс у WTA заявили, що "роблять усе можливе" для вирішення конфліктних ситуацій на тлі війни в жіночому турі.
  • Зі свого боку, Еліна Світоліна після поновлення кар'єри назвала "марною" реакцію WTA на події останнього року в Україні.

Лента новостей