Людмила Кіченок та Єлена Остапенко претендують на премію WTA в категорії "команда року"

21.11.2022 21:00

До списку кандидаток у різних категоріях також увійшли Іґа Швьонтек, Серена Вільямс та низка російських тенісисток, які продовжують виступати в турі як нейтральні гравчині

Жіноча тенісна асоціація (WTA) оголосила номінанток і номінантів на премію WTA Player Awards, у якій відзначають головні досягнення року серед тенісисток та їхніх тренерів. Відповідний список асоціація опублікувала на своєму офіційному сайті.

Серед претенденток на нагороду є й одна українка. Людмила Кіченок номінована в категорії "команда року" разом із її партнеркою, латвійкою Єленою Остапенко. За 2022 рік дует здобув 34 перемоги в матчах та двічі перемагав на турнірах. Зокрема, найбільшим титулом у їхній кар'єрі став трофей рівня WTA1000 в американському Цинциннаті.

Крім того, Кіченок і Остапенко зіграли у півфіналах двох ґрендслемів (Ролан Гаррос і Вімблдону) та Підсумкового турніру WTA, що стало історичним результатом для українського парного тенісу. Кіченок загалом стала першою українкою, яка кваліфікувалася на Фінал WTA, та першою за 14 років представницею країни, яка зіграла в 1/2 фіналу парного мейджора.

Номінантки на премію WTA

Гравчиня року

Іґа Швьонтек (Польща): завершила сезон у статусі першої ракетки світу (вперше в кар'єрі та в історії Польщі), перемогла на двох мейджорах (Ролан Гаррос, US Open), загалом здобула вісім титулів WTA за рік, провела переможну серію, що тривала 37 матчів (найдовша серія у WTA-турі за 32 роки), загалом виграла 67 матчів – найбільше за сезон з того часу, як подібне зробила Серена Вільямс у 2013 році.

Онс Жабер (Туніс): перша представниця Африки, які дійшла до фіналу на ґрендслемі (загалом зіграла у двох: на Вімблдоні та US Open), здобула два титули WTA за сезон (Мадрид, Берлін), перша арабська тенісистка, яка ввійшла до топ-5 світового рейтингу (завершила сезону на рекордному другому місці).

Коко Ґофф (США): уперше в кар'єрі дійшла до фіналу на мейджорі (Ролан Гаррос), наймолодша за 16 років тенісистка, яка ввійшла до топ-10 рейтингу (у жовтні 18-річна Коко посідала четверту сходинку).

Джессіка Пеґула (США): здобула титул WTA1000 у Ґвадалахарі, дійшла до чвертьфіналу на трьох із чотирьох ґрендслемів (усіх, крім Вімблдону), уперше ввійшла до топ-10 рейтингу (завершила сезон на третьому місці).

Каролін Ґарсія (Франція): уперше перемогла на Підсумковому турнірі WTA, загалом здобула чотири титули за рік (єдина у WTA-турі зробила це на трьох різних покриттях: харді, траві та ґрунті), дійшла до півфіналу на US Open, завершила сезон на четвертому місці, хоча починала рік поза топ-70.

Єлєна Рибакіна (Казахстан): здобула перший у кар'єрі титул на ґрендслемі (Вімблдон), що також став першим в історії Казахстану, загалом зіграла в трьох фіналах за сезон.

Команда року

Барбора Крейчикова / Катержина Сінякова (Чехія): чемпіонки трьох мейджорів (Australian Open, Вімблдон, US Open), фіналістки Підсумкового турніру WTA.

Вєроніка Кудермєтова / Елізе Мертенс (нейтральна / Бельгія): переможниці Підсумкового турніру WTA, загалом здобули два титули WTA за сезон.

Коко Ґофф / Джессіка Пеґула (США): здобули три титули WTA, дійшли до фіналу на Ролан Гаррос.

Ґабріела Дабровскі / Джуліана Ольмос (Канада / Мексика): здобули два титули WTA, дійшли до чвертьфіналу на US Open.

Людмила Кіченок / Єлена Остапенко (Україна / Латвія): здобули два титули WTA (Бірмінґем, Цинциннаті), загалом дійшли щонайменше до півфіналу на восьми турнірах за сезон, зокрема на двох мейджорах (Ролан Гаррос, Вімблдон) та Підсумковому турнірі WTA.

Інші категорії

Гравчиня, яка продемонструвала найкращий прогрес: Вєроніка Кудермєтова (нейтральна), Беатріс Хаддад Майя (Бразилія), Єкатєріна Алєксандрова (нейтральна), Людміла Самосонова (нейтральна), Айла Томлянович (Австралія).

Новачка року: Чжен Ціньвень (Китай), Лінда Фругвіртова (Чехія), Юле Німаєр (Німеччина), Маяр Шеріф (Єгипет), Гаррієт Дарт (Велика Британія), Лаура Піґоссі (Бразилія).

Камбек року: Дар'я Севілл (Австралія), Татьяна Марія (Німеччина), Серена Вільямс (США), Донна Векич (Хорватія).

Тренер/-ка року: Девід Вітт (США, тренер Джессіки Пеґули), Томаш Вітовські (Польща, тренер Іґи Швьонтек), Карлос Мартінес (Іспанія, тренер Дар'ї Касаткіної), Іссам Джеллалі (Туніс, тренер Онс Жабер), Бертран Перре (Франція, тренер Каролін Ґарсії), Корі Ґофф та Дієґо Мояно (США, Аргентина, тренери Коко Ґофф), Рафаель Пакьяроне (Бразилія, тренер Беатріс Хаддад Майя), Том Гілл (Велика Британія, тренер Марії Саккарі).

Лента новостей