Ігор Радівілов здобув єдину медаль для України на чемпіонаті світу-2022 зі спортивної гімнастики

Українець підходив до цього чемпіонату в статусі чинного бронзового призера чемпіонату Європи й триразового медаліста світових першостей
Фото НОК

На чемпіонаті світу-2022 зі спортивної гімнастики, що завершується в британському Ліверпулі, розіграли перші медалі фінального дня турніру. За останні комплекти нагород гімнасти боролися в п'яти фіналах в окремих видах: опорному стрибку, паралельних брусах і поперечині серед чоловіків та колоді й вільних вправах серед жінок.

Україна відібралася лише до одного фіналу на окремих снарядах. В опорному стрибку змагався бронзовий призер Олімпійських ігор-2012 у цій дисципліні Ігор Радівілов. Українець посів четверте місце у кваліфікації з 14.566 бала в середньому за два стрибки (14.7 + 14.433).

До фіналу вийшли вісім найкращих гімнастів за підсумком відбору, які знову мали виконати по два стрибки. До заліку традиційно йшов середній бал з двох оцінок.

У фіналі Радівілов успішно виконав перший стрибок, заробивши за нього 14.8 бала: українець додав 0.1 у виконанні, у порівнянні з кваліфікацією. У другому стрибку Ігор зробив крок назад на приземленні, проте зумів набрати за нього вищу оцінку, ніж у відборі, – 14.666 бала. Обидва мали складність 5.6.

Статтю підготовлено за співпраці з сайтом Найкращі Ставки на Футбол в Україні.

Відео стрибків Ігора Радівілова у фіналі ЧС-2022

У середньому виступ Радівілова оцінили в 14.733 бала. Цього вистачило, аби в підсумку посісти третє місце та завоювати для України першу й єдину медаль цього чемпіонату світу – "бронзу". Зокрема, українець обійшов румуна Ґабріеля Буртенете, якому поступився у кваліфікації.

Чемпіонат світу-2022 зі спортивної гімнастики. Чоловіки, опорний стрибок (фінал)

  1. Артур Давтян (Вірменія) – 15.05
  2. Карлос Юло (Філіппіни) – 14.95
  3. Ігор Радівілов (Україна) – 14.733

Що означає результат Радівілова

Ігор Радівілов учетверте піднявся на п'єдестал чемпіонату світу. Раніше він здобував медалі в опорному стрибку в 2014 ("срібло"), 2017 ("срібло") і 2019 ("бронза") роках.

Це друга поспіль нагорода Радівілова на світових першостях, у яких він брав участь. Постолімпійський чемпіонат світу-2021 українець пропускав.

Радівілов покращив власний національний рекорд за кількістю медалей в опорному стрибку на чемпіонатах світу. Окрім нього, на п'єдестал у цій дисципліні підіймався лише один українець – Григорій Місютін, який став чемпіоном світу на цьому снаряді в 1995 році.

Хто такий Ігор Радівілов

30-річний український спортивний гімнаст, родом із Маріуполя.

Бронзовий призер Олімпійських ігор-2012 в опорному стрибку.

Триразовий призер чемпіонатів світу в опорному стрибку: "срібло" – 2014, 2017, "бронза" – 2019.

Чотириразовий чемпіон Європи: кільця – 2013, опорний стрибок – 2020, 2021, команда – 2020. Загалом має 12 медалей континентальних першостей, зокрема "бронзу" цьогорічного мультиспортивного Євро в опорному стрибку.

Триразовий призер Європейських ігор: 2015 – команда ("срібло"), 2019 – кільця, опорний стрибок (в обох – "бронза").

До речі

Ще один українець Ілля Ковтун на цьому чемпіонаті світу вийшов до фіналу в особистому багатоборстві, де посів сьоме місце.

Ковтун був близький до потрапляння до фіналу на паралельних брусах, проте залишився першим запасним (дев'яте місце у кваліфікації).

Жодна з представниць жіночої збірної до фіналів не пробилася. Це сталося вперше за чотири роки.

Лента новостей