Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв гонку Гран Прі Нідерландів, яка виявилась насиченою несподіваними та метушливими подіями
У Формулі-1 відбулася 15-та гонка світової першості 2022 року. У рамках Гран Прі Нідерландів учасники виїхали на старт гонки на місцевому треку Зандворт, що вдруге в новітній історії приймав етап Формули-1.
Лідер заліку та чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен підходив до домашньої гонки після трьох перемог поспіль. Нідерландець тріумфував на гран-прі у Франції, Угорщини та Бельгії та напередодні гонки у Зандворті мав 93 очки переваги над партнером по команді Серхіо Пересом.
Ферстаппен стартував у Нідерландах з поул-позиції. У кваліфікації він випередив двох пілотів Ferrari - Шарля Леклера та Карлоса Сайнса, що починали гонку другим і третім відповідно.
Чинний чемпіон Ферстаппен успішно утримував лідерство на стартовому відрізку гонки. Упродовж перших кіл нідерландець нарощував перевагу над Леклером, якого станом на 14-те коло випереджав на 2.6 секунди.
Вперше гонку стряхнув катастрофічний пітстоп Карлоса Сайнса з Ferrari. До пітлейну іспанець пішов вже на 15-му колі, але члени італійської команди не підготували одне з чотирьох колес для Сайнса. Інцидент вилився у 10 секунд затримки для чинного четвертого номеру світового заліку.
На 37-му колі в активну боротьбу втрутився Гемілтон. На 36-му колі той спробував реалізувати небезпечний обгін Серхіо Переса з Red Bull, але мексиканець вдало відзахищався від семиразового чемпіона світу.
Гемілтон зрештою обійшов другого пілота "Червоних биків" на наступному колі. А згодом британець і встановив поточний найкращий час кола.
Несправність у Цуноди
На 44-му колі після пітстопу проблеми з болідом відчув Юкі Цунода з Alpha Tauri. Японець був змушений зупинитися на трасі та спричинити віртуальну машину безпеки для решти пілотів на треку.
Під віртуальним сейфтікаром на свої пітстопи пішли Ферстаппен та два пілоти Mercedes. На 51-му колі саме ця трійка очолювала гонку.
Пітстоп Ферстаппена та боротьба з Гемілтоном
Наступною жервтою несправності боліду став Валттері Боттас, що спричинив наступну віртуальну машину безпеки на трасі. Ферстаппен знову скористався затримкою та пішов на пітлейн за новим комплектом м'якої гуми.
У цей час лідерство в гонці здобув Льюїс Гемілтон, з яким Макс і боровся після рестарту гонки. Вдалий обгін Ферстаппеном англійця зовнішньою траси відбувся майже одразу після поновлення змагань на повній швидкості.
Заключна боротьба за місця у топ-3
На тлі переконливого лідерства Ферстаппена за його болідом розгорнулася боротьба за два інших вакатних місця на подіумі.
На 64-му колі Гемілтон поступився позицією вже власному партнеру Джорджу Расселлу. А ще за два кола до першої трійки увійшов Леклер, який також випередив семиразового чемпіона.
1. Макс Ферстаппен («Ред Булл») – 72 кола
2. Джордж Рассел («Мерседес») +4,071
3. Шарль Леклер («Феррарі») +10,929
4. Льюїс Хемілтон («Мерседес») +13,016
5. Серхіо Перес («Ред Булл») +18,168
6. Фернандо Алонсо («Альпін») +18,754
7. Ландо Норріс («Макларен») +19,306
8. Карлос Сайнс («Феррарі») +20,916
9. Естебан Вікон («Альпін») +21,117
10. Ланс Стролл ("Астон Мартін") +22,459
Загальний залік
1. Макс Ферстаппен (Ред Булл) – 310
2. Шарль Леклер (Феррарі) – 201
3. Серхіо Перес (Ред Булл) – 201
4. Джордж Рассел (Мерседес) – 188
5. Карлос Сайнс (Феррарі) – 175
Положення команд у Кубку конструкторів-2022: