Віцепрезидентку ЄП звинуватили в корупції за участю Катару та взяли під арешт
Колишній віцепрезидентці Європарламенту Єві Кайлі, яка, зокрема, відповідала за контроль за ситуацією на ринку праці Катару, висунули звинувачення в корупції, відмиванні грошей та участі в кримінальній організації. Про це повідомляє бельгійське видання Le Soir.
Кайлі стала однією з шести чинних і колишніх представників Європарламенту, яких було затримано в Бельгії за підозрою в масштабній корупційній схемі за участю влади Катару. Серед них також був італійський політик Антоніо Панцері, який наразі, як і Кайлі, залишається під вартою. Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Луку Візентіні відпустили.
У низки європейських політиків у межах розслідування було проведено обшук, під час якого поліція вилучила комп'ютери, мобільні телефони та загалом понад 750 тисяч євро.
Наразі їх підозрюють в отриманні хабарів у формі грошей або подарунків від представників катарської влади, які таким чином могли впливати на рішення Європарламенту.
Що передувало арештам
У жовтні Кайлі самостійно відвідала Катар попри те, що група представників Європарламенту скасувала спільний візит, та зустрілася з міністром праці Алі бін Самих Аль-Маррі.
На початку чемпіонату світу-2022 з футболу під час виступу в Європарламенті Кайлі позитивно оцінила реформу ринку праці в Катарі, назвавши цю країну "лідеркою в питанні трудового права", а мундіаль – "доказом того, яких історичних змін може досягти країна завдяки спортивній дипломатії".
Заяві Кайлі передували численні звинувачення організаторів чемпіонату світу з боку правозахисних груп у експлуатації робітників-мігрантів, які працювали над підготовкою турніру, що, зокрема, призводило до смертей.
Один із робітників загинув уже під час чемпіонату, на що голова верховного комітету ЧС-2022 у Катарі Нассер Аль-Хатер відреагував словами: "Смерть – частина життя".
Якою була реакція на звинувачення в корупції
Після арешту Кайлі її усунули з посади віцепрезидентки Європарламенту, а також із грецької партії ПАСОК. Активи політикині було заморожено.
Голова Європарламенту Роберта Мецола заявила, що ЄП "зазнав атаки", але продовжуватиме допомагати розслідуванню й запустить власне внутрішнє. Президентка запевнила, що "ніхто не залишиться безкарним", якщо звинувачення в корупції будуть доведені.
Представники влади Катару відкидають звинувачення в причетності до цього корупційного скандалу та називають їх "безпідставними" й "дезінформаційними".
До речі
Представник організаторів ЧС-2022 з футболу заявив, що під час підготовки об'єктів до проведення турніру загинуло "близько 400-500" робітників-мігрантів. Пізніше його слова заперечили. За інформацією The Guardian, кількість жертв серед іноземних працівників може сягати шести тисяч.
Також
Згідно з розслідуванням The Telegraph, у підготовку мундіалю в Катарі інвестував Талібан.
У Катарі загинуло вже двоє журналістів, які висвітлювали чемпіонат світу-2022.
Катар планує подати заявку на проведення літніх Олімпійських ігор 2036 року.
Напередодні чемпіонату світу колишній президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що дати Катару право на проведення мундіалю було "помилкою".