Членство росії та білорусі в Міжнародному Паралімпійському Комітеті призупинене

17.11.2022 19:10

Рішення ухвалене на позачерговій Генеральній асамблеї МПК

Міжнародний Паралімпійський Комітет призупинив членство паралімпійських комітетів росії та білорусі. Про це повідомляється на офіційних ресурсах МПК.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України за підтримки білорусі обидві країни були відсторонені від зимових Паралімпійських ігор у березні. Того ж місяця змагання відбулися в Пекіні, а збірна України посіла на них друге місце в загальному медальному заліку.

Відтоді МПК не міг призупинити членство російського та білоруського національних паралімпійських комітетів без скликання позачергової Генеральної Асамблеї організації. Навесні цього року зібрання запланували на листопад, де делегати мали розглянути два сценарії - призупинення членства обох організацій або їхне повне виключення з числа членів МПК.

Як пройшло голосування та що воно означає

Як інформує Inside the Games з посиланням на російські ЗМІ, напередодні зібрання Генеральної Асамблеї президенту РПК Павлу Рожкову відмовили у наданні візи для візиту до Німеччини для участі в заході.

Вже на самій зустрічі Генеральної Асамблеї делегаціями були ухвалені колективні рішення про призупинення членства РПК та БПК у Міжнародному паралімпійському комітеті. 64 делегати підтримали рішення призупинити членство росіян (39 проголосували проти), 54 - членство білорусів (45 голосів - проти).

Оскільки членство росії та білорусі в МПК призупинене, обидві країни втрачають усі права, включно з можливістю апеляції цього рішення. Відтак, повернути членство росії та білорусі в комітеті може лише Генеральна Асамблея МПК. ЇЇ наступне зібрання найімовірніше відбудеться четвертому кварталі 2023 року.

Своє рішення у МПК пояснили "нездатністю росії та білорусі дотримуватися членських зобов'язань у відповідності до Конституції Міжнародного паралімпійського комітету". Обидві країни не дотрималися Олімпійського перемир'я, спільно розв'язавши повномасштабну війну в Україні до закінчення Паралімпіади.

До речі

Міжнародний паралімпійський комітет став першим керівним спортивним органом такого рівня, що порушив питання членства рф та білорусі через війну в Україні.

Зі свого боку, МОК в особі президента організації Томаса Баха виступає за "нейтральність" своєї організації на тлі великих міжнародних конфліктів.

Наприкінці вересня українські паралімпійці виступили з публічною заявою з вимогою не допускати до міжнародних змагань спортсменів з росії та білорусі на тлі розмов про їхне можливе повернення на турніри в нейтральному статусі.

 

Теги

Лента новостей