Ярослава Магучіх не підтримує можливість бойкоту Україною літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі
Міжнародний олімпійський комітет продовжує пошуки шляхів для повернення спортсменів з рф та білорусі до змагань в умовах нейтралітету. Президент організації Томас Бах наголошує, що до змагань допускатимуться тільки ті спортсмени, що не підтримують війну в Україні, а виступатимуть вони під білим, нейтральним прапором.
У відповідь на плани МОК від початку року в Україні підняли питання бойкоту змагань у Парижі, якщо на них будуть представлені росіяни з білорусами, хочби й у нейтральному статусі. У лютому президент українського НОК Вадим Гутцайт заявляв: якщо не вдасться ефективно протистояти допуску росіян, можливість бойкоту виноситиметься на обговорення зі спортсменами.
"Нам потрібно буде приймати дуже складне рішення, і я впевнений, що це не таке рішення, яке можем ухвалити за секунду чи п'ять хвилин. Нам важливо, щоб на Олімпійських іграх був наш прапор, наші спортсмени були на п'єдесталі, а ми показували, що Україна була, є і буде", — пояснював функціонер.
"У нас зараз [триває] спілкування і одна мета — щоб діяла рекомендація щодо неучасті російських спортсменів. Це головне. Коли вже всі важелі будуть задіяні і нас не почують, то буде крайнім заходом обговорювати це питання".
Позиція Ярослави Магучіх
Зі свого боку бронзова призерка Олімпіади-2020 також розраховує, що МОК дослухається до позиції України та її партнерів і не допускатиме росіян з білорусами до змагань.
Водночас теоретичний бойкот Олімпійських ігор у Парижі стрибунка у висоту вважає потенційним "провалом", про що навесні розповіла після здобуття "золота" Євро-2023 в приміщенні.
"Насправді я думаю, що це дуже слабка позиція — бойкотувати Олімпіаду. Ми маємо зробити усе, аби цього не сталося. Але не виступати на Олімпіаді... Це найбільше змагання, яке дивляться усі, хто не дивився раніше. Якщо там не буде українських спортсменів, це буде провал, чесно".
"Дуже сподіваюся, що ми зможемо довести свою думку до МОК та всіх інших. Те, що коїться зараз у нас в країні, не вкладається в голові. Багато російських спортсменів підтримують цей режим, багато — бояться. Але я не знаю, як це виглядатиме — щоб вони підписали якийсь папірець, що вони не підтримують [війну]. Якщо ми говоримо про легку атлетику, то вони виступають з емблемою клубу ЦСКА — це підтримка армії, я вважаю, підтримка геноциду".